O mně

Jsem zastáncem toho, že jsme pány svých životů a své životní štěstí do značné míry ovlivňujeme my sami. Trochu nám to komplikují různé neproduktivní vzorce z dětství, strachy, očekávání a jiné nešvary, s nimiž se ale úspěšně dá pracovat, pokud si je jich člověk alespoň trochu vědom a chce se tím zabývat.

Moje životní zkušenosti mě dovedly mj. k poznání, že emoce jsou velmi důležitou součástí života a že jen s rozumem, bez naslouchání svému srdci, daleko nedojdu. Rozhodně ne k lásce.

Jsem fanoušek zenového buddhismu, jeho myšlenky mě nesmírně inspirují a snažím se je do svého života začleňovat. Najde-li se v mém životě něco, co mi vadí, vždycky začnu nejdřív přemýšlet nad tím, proč mi to vadí a jestli mohu změnit něco u sebe, než abych si na to začala stěžovat nebo chtěla změnu po někom jiném. Věřím tomu, že vždycky máme na výběr a i to, že nic neuděláme a v něčem setrváváme, je naše rozhodnutí. Uvědomuju si, že jen já sama jsem zodpovědná za svoje emoce a mou nejvyšší hodnotou v mezilidských vztazích je (kromě lásky) laskavost.

Při terapii aplikuji mimo jiné poznatky současné psychologie, vizualizační techniky, EFT nebo myšlenky zenového buddhismu. Za nejdůležitější však považuji laskavost a bezpečný prostor.